Wznieś dom ze swoich marzeń

Posted on 18/08/2017 9:42am

W dzisiejszych realiach, sporo młodych osób chce żyć na swoim. Nawet jeśli rodzice nasi, lub naszej małżonki mają wielki dom, my wolimy żyć w odosobnieniu, ceniąc sobie swoją prywatność. Jednak czasy nie są za bardzo łatwe, czasami trudno jest otrzymać kredyt, bowiem oczekiwania banków coraz bardziej się zwiększają. Z tego powodu dobrze jest odkładać pieniądze na wkład własny, aby móc zrealizować swoje sny. Lecz nikt nie powiedział, że musimy nabywać mieszkanie, idealną opcją jest także wzniesienie swojego własnego domu.


odwzorowanie - dom
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
Najmocniej popularną alternatywą ostatnio, jeżeli chodzi o dom (zobacz https://archipelag.pl/), jest nabywanie gotowego w nowo budowanym osiedlu. Wtedy nie potrzebujemy troszczyć się o projekty domów z kosztorysem, gdyż w cenie mamy już wszystko całkowicie urządzone. Aby mieć szansę wejść w posiadanie tego typu posiadłości w atrakcyjnej cenie, należy już na początku budowy udać się do dewelopera. Potrzebuje on przecież jak najwięcej środków do realizacji projektu, dlatego każdy kto wybierze się po swoje lokum przed jego ukończeniem, i przekaże odpowiednią kwotę gotówki, może liczyć na znaczny upust. Pewnie, że nie nabywamy nic na oślep. Zostanie nam przedstawiony kompleksowy zarys osiedla, razem z wizualizacją pojedynczego domu. Będziemy mieli szansę sami wybrać, który projekt nam bardziej odpowiada, a także z której strony wolimy, aby słońce padało na naszą posiadłość.fotogram - dom
Author: Christoph Freitag
Source: http://www.flickr.com
Posiadamy oczywiście również inną, tańszą, lecz mocniej czasochłonną alternatywę. Możemy sami wznieść sobie dom (zobacz http://www.domymax.pl/). Lecz aby to uczynić, przede wszystkim potrzebujemy znaleźć sobie właściwy grunt. Tych ostatnimi czasy jest jak na lekarstwo, Jednak nadal można odszukać ciekawe propozycje, na obrzeżach wielkich miast. Po nabyciu ziemi, możemy starać się o kredyt na inwestycję, jako wkład obowiązkowy używając własnie zakupionego gruntu. Następnie, trzeba udać się do fachowca, który sporządza projekty domów z kosztorysem. Sprawdź projekty domów z kosztorysem Wymyśli on dla nas wymarzone lokum, o dwóch lub trzech kondygnacjach, z ogromnym ogrodem. Jeżeli nie mamy jakiejś szeroko rozbudowanej koncepcji, możemy po prostu wybrać u niego gotowy już projekt i opcjonalnie nań nanieść wszystkie zmiany.


Posiadanie własnego domu to marzenie większości z nas. Możemy nabyć gotowy produkt od dewelopera, lub wznieść go od początku, krok za krokiem. W tym wypadku jednak potrzebna nam będzie działka pod budowę, oraz specjalista wykonujący projekty domów z kosztorysem. Mimo wszystko, ta druga alternatywa będzie o wiele tańsza.

Tags: działka, kredyt, produkt