Urządzanie łazienki z oknem – z jakiego powodu może się to okazać wielkim wyzwaniem dla właścicieli mieszkania?

Posted on 10/01/2018 6:23pm

Łazienka to kategorycznie jeden z najważniejszych pokoi w każdym mieszkaniu. Z jakiego względu? To tutaj wiele osób się relaksuje, poświęcając czas na zabiegi pielęgnacyjne. Jednocześnie, łazienka musi być komfortowa oraz urządzona tak, aby gwarantować maksimum prywatności wszystkim mieszkańcom. Niestety, polskie łazienki najczęściej są niewielkie, więc wyposażenie tego pomieszczenia wymaga nie lada kreatywności. Co trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, jeżeli planuje się aranżację łazienki wyposażonej w okno?

łazienka z oknem
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, przysłonięcie widoku. Okno to doskonały element dekoracyjny, wpuszcza dużo światła oraz umożliwia przewietrzenie pomieszczenia, jednak jeżeli bierze się kąpiel lub prysznic wskazane jest okno (polecana strona) zasłonić przed wzrokiem obcych osób. W tym celu bez problemu sprawdzą się dekoracyjne rolety, jakich kolorystyka może nawiązywać do całego pomieszczenia. W oknach można założyć też popularne żaluzje. Generalnie, możliwości zagospodarowania okien jest obecnie na rynku faktycznie bardzo dużo, wobec tego każda osoba będzie w stanie znaleźć coś najlepszego dla siebie.Co jeszcze warto mieć na względzie, gdy łazienka (przejdź do serwisu) z oknem to kolejne pomieszczenie, jakie będzie się remontować? Lokalizację lustra lub toaletki. Dlaczego? Każda kobieta na pewno zgodzi się z tym, że do zrobienia makijażu świetne jest światło dzienne, jakie może zapewnić sąsiedztwo okna. W takim świetle dobrze jest widać jakiekolwiek błędy i kolory nakładanych kosmetyków. Właśnie dlatego, gdy planuje się rozkład konkretnych elementów łazienki, wskazane jest wziąć pod uwagę sąsiedztwo okna.

Reasumując – okno w łazience może okazać się faktycznie pomocne, a jednocześnie wymaga uruchomienia kreatywności w czasie urządzania tego pomieszczenia. Nie ma się bowiem całkowitej swobody w ustawianiu mebli i elementów sanitarnych. Warto pokusić się w pierwszej kolejności o odpowiednie zasłonięcie okna, przede wszystkim jeśli mieszkanie znajduje się na niskich piętrach budynku bądź łazienka sąsiaduje z innymi mieszkaniami. Rolety, zasłonki czy żaluzje – możliwości jest sporo i trzeba je przystosować do ogólnej stylistyki pomieszczenia, żeby osiągnąć zadowalający efekt.

Tags: łazienka, rolety, pomieszczenia