Siła Matki natury naprzeciw myśli technicznej człowieka

Posted on 01/12/2017 1:48pm

Żyjemy w kraju, jakim na szczęście nie jest dotknięty aktywnością płyt tektonicznych. Dzięki temu omijamy zjawisko, jakie nęka bardzo często między innymi mieszkańców Japonii. Takim problemem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą ogromne zagrożenie a także może generować ogromne straty.
pejzaż - sprzęt
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Drgania sejsmiczne, czy też fale sejsmiczne to tak naprawdę fale energii , które są powodowane gwałtownym ruchem płyt tektonicznych. Powstaje w ten sposób ogromna moc, która płynie przez skorupę ziemską i jest wyłapywana przez urządzenia takie jak sejsmografy. Jasnym jest, iż trzęsienia ziemi są wielkim zagrożeniem dla mieszkańców terenów, w którym te zjawiska występują. Sprawdź ofertę pomiarów drgań W związku z tym konieczne jest właściwe przygotowanie, jakie zminimalizuje skutki takiej katastrofy. Z tego powodu mieszkańcy Japonii już od najmłodszych lat przysposabiają informacje w jak się zachować na wypadek wystąpienia trzęsienia ziemi. Tworzone są inteligentne systemy ostrzegania, które rejestrują nawet najmniejsze drgania sejsmiczne, analizują informacje i przewidują co i w jakim stopniu może się wydarzyć jeżeli chodzi o możliwe trzęsienie ziemi.


W państwach, w których ryzyko wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk jest największe, niezwykle istotne jest właściwe konstruowanie budynków mieszkalnych. Muszą one być wyjątkowo mocne aby były w stanie wytrzymywać jak najmocniejsze drgania sejsmiczne. Architekci od bardzo dawna szukają stosownie wytrzymałych konstrukcji, jakie zapewnią właściwy poziom bezpieczeństwa. Kluczowym elementem przygotowań takiego projektu jest oprogramowanie, jakie umożliwi skonstruowanie modelu jak i przeprowadzenie symulacji. Znacząca jest także odpowiednia ocena, jaka pokaże nam w jaki sposób zachowa się budynek narażony na konkretne obciążenia i działania sił natury. Jednym z przykładowych programów jest Midas NFX, czyli kompleksowa aplikacja , która umożliwia projektowanie na najwyższym poziomie. Program ten pozwala na analizę dynamiczną oraz analizę zmęczenia zaprojektowanej konstrukcji. Oprogramowanie projektowe - Midas NFX. Midas NFX jest zatem bardzo pomocny dzięki sposobności dokonania pełnej analizy FEA, a więc komputerowej symulacji zachowania produktu w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, albo też wysoką czy niską temperaturę. Taka analiza pokaże nam czy nasza konstrukcja wytrzyma dane obciążenia, co jest bardzo ważne przy konstrukcjach, które mają stawić czoło trzęsieniu ziemi.

Tags: dom, oprogramowanie, części, cena, możliwości