Środki przeciwpożarowe w mieszkaniu. Co zainstalować dla bezpieczeństwa?

Posted on 01/07/2016 9:34am

Chociaż nikt z nas nie ma obowiązku na instalację w swoim mieszkaniu takich rozwiązań przeciwpożarowych jak drzwi ognioochronne lub wykrywacze dymu, to z roku na rok ilość osób uwzględniających te dodatki w swoich schematach remontowych nieustannie rośnie.


Polacy przywiązują coraz większą wagę do kwestii bezpieczeństwa niż w zeszłych latach. Zmiany które zachodzą w schematach myślenia sprawiają, żywą odpowiedź ze strony rynku.

Z firmy do domu.

pożar
Author: josh.liba
Source: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/
Drzwi ognioochronne oraz inne warianty przeciwpożarowe póki co stanowiły standardowe wyposażenie firm, przestrzeni biurowych lub zakładów przemysłowych – czyli lokalizacji gdzie ryzyko pożarem jest zwiększone - www. Aktualnie warianty firmowe są dostosowywane do domów. Klientom zależy na tym samym sprawdzonym standardzie.

Drzwi ognioochronne to rodzaj śluzy przez którą podczas pożaru, ogień nie jest zdolny przejść na resztę dalej. Zakładane są one głównie w przejściu między domem, a powierzchnią garażu czy bojlerowni. Drzwi ognioochronne przeważnie stanowią złączenie stali oraz drewna. Ich konstrukcja odznacza się bardzo wysoką odpornością na temperaturę. W skutek czego są one o wiele bardziej hermetyczne oraz termoizolacyjne niż ich standardowe odpowiedniki. Drzwi tego typu są potrzebne w tych lokalizacjach gdzie trzeba wydzielić strefę pożarową.


Nie znaczy to, że drzwi ognioochronne, to gabarytowe estetyczne potworki. Nowoczesne opcje projektowane z myślą o klientach detalicznych mają wyjątkowo apelujące cechy wizualne. Oznacza to, że mogą one być użyte jako unikalne dopełnienie przestrzeni apartamentu bez powodowania negatywnych kontrastów perfekcyjnie dopełniając praktycznie każdy styl aranżacyjny.

W końcowym rezultacie drzwi ognioochronne to już nie sugestia poboczna, ale funkcjonalne połączenie stylu i pełniejszego poczucia bezpieczeństwa - kliknij. Poszerzenie domowych środków mających za zadanie bardziej optymalną ochronę przed ogniem o takie elementy jak: gaśnice, czujniki dymu albo koce przeciwpożarowe to inwestycja, która raz dwa się zwróci.


Ceny tego rodzaju narzędzi znajdują się na akceptowalnym poziomie. Na bezpieczeństwie zdrowia i życia nie ma co, jednak przenigdy oszczędzać

Tags: dodatki, klient, firm, efekt