Odbiór techniczny budynku - rady

Posted on 05/01/2018 11:40am

Radzimy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania samodzielnie. Na co zwrócić uwagę w trakcie odbioru technicznego mieszkanka, co zabrać z sobą na odbiór, jakie zgłaszać usterki.


Dobrze jeśli na odbiór mieszkania możesz zabrać doświadczonego inspektora dozoru budowlanego albo firmę remontową, jaka wykańczać będzie nasze mieszkanko.


kleje
Author: SOUDAL


klik
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednakże decydujemy się uskutecznić odbiór techniczny nowiutkiego mieszkania samodzielnie - nic straconego, ale przygotujmy się starannie. Zanim wybierzemy się na odbiór techniczny mieszkanka zapoznajmy się przedtem z normami o badaniach przy odbiorze. Polecam przed oficjalnym odbiorem technicznym mieszkanka najpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej naturalnie z fachowym wsparciem. Bez presji czasu łatwiej wtenczas szczegółowo obejrzeć mieszkanie. Na właściwy odbiór mieszkania umawiamy się zawsze w przeciągu dnia, kiedy jest widno, by było można zauważyć wszelakie usterki oraz niedociągnięcia.


panorama - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkanka rozpoczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia, kontrolując czy mieszkanko zostało wybudowane zgodnie z projektem jak też pamiętając o wpisanym w umowie dopuszczalnym marginesie błędu. Istotne są wszystkie wnęki - podczas odbioru technicznego wnętrza skontrolujmy szczególnie te, jakie w planie były przewidziane na głębokość standardową sześćdziesięciu centymetrów. Jeśli będą płytsze – nieodzowne będzie zrealizowanie meblowych zabudów na wymiar, co w dużym stopniu podniesie koszty wykończenia nowego „m”.


Wykonując odbiór techniczny mieszkanka zwróćmy uwagę na rozmiary innych newralgicznych miejsc założonych na przykład na postawienie pralki, wanny, typowych szaf etc.

Tags: oczy, budowla, wnętrz, koszty, typ