O czym pamiętać robiąc ogrodzenie dookoła posesji? Nad jakimi rzeczami trzeba się zastanowić?

Posted on 18/08/2017 9:41am

Ogrodzenie naszej działki musi wiązać się estetycznie z tym, jak wygląda nasz dom oraz otoczenie. Powinno być także uzależnione od tego, co jest nam potrzebne. Dlatego już na etapie budowania domu należy zastanowić się nad ogrodzeniem i jego typem. O czym należy pomyśleć?

By mieć pewność, że stylistyka ogrodzenia będzie pasowała na pewno do domu, jak również całego otoczenia, należy zlecić zaplanowanie takich prac tym samym architektom, którzy zajmowali się projektem całego domu. Z pewnością, gdy będą to te same osoby, to stworzą oni dzieło spójne. Sami bowiem dobrze wiedzą w jaki sposób taka cała koncepcja powinna wyglądać jak również wiedzą na czym zależy właścicielom nowego domu.
ogrodzenie domu
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Natomiast nie zawsze mamy możliwość, by zlecić takie zadanie osobom z zewnątrz, z tego powodu często sami planujemy ogrodzenie. Jeśli w związku z tym podjęliśmy się tego typu zadania, to nie zapominajmy o tej spójności pod względem stylistycznym. Gdy na naszej posesji powstał dom w stylu nowoczesnym, to ogrodzenie powinno być proste, oszczędne w formie, zrobione z metalu albo betonu. Natomiast dom tradycyjny świetnie będzie się prezentował, kiedy ogrodzenie będzie miało troszkę motywów dekoracyjnych. Istotne by wykończenie ogrodzenia wiązało się stylistycznie i kolorystycznie z elewacją budynku, ażeby części dekoracyjne były podobne do tych na budynku.


Ogrodzenie można zamawiać gotowe, albo też zrobić je na zamówienie. Nabywając tylko same ramy od bram oraz furtki czy też przęsła, możemy z dużą dowolnością je wypełnić. W takim wypadku z pewnością zrealizujemy tego typu projekt według własnej koncepcji. Często również myślimy nad tym czy ogrodzenie dobrze by było pełne czy ażurowe. Prawda jest taka, że jest to zależne od paru czynników. Ogrodzenie ażurowe bowiem na pewno ma większe walory estetyczne (ogrodzeniabudowlane.com/oferta/oazurowe.html). Sprawdza się też świetnie wtedy, jak zależy nam na tym, by zespolić dom oraz posesję z pięknym otoczeniem. Jeżeli bowiem okolica, w której wybudowaliśmy nasz dom jest piękna oraz zielona to faktycznie kiepskie byłoby odgradzanie się od takiej przestrzeni murem. Natomiast panele ogrodzeniowe pełne, to często jedna z bardziej ekonomicznych opcji.

ogrodzenia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Świetnie nadaje się dla osób, które ponad wszystko cenią sobie prywatność. Są niewątpliwie szybkie i łatwe w montażu, dlatego też są dość popularnym typem ogrodzenia. Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju ogrodzenie się zdecydujemy należy pamiętać o przepisach względem zagospodarowania terenu, które w danym miejscu obowiązują, chociażby odnośnie tego jak wysokie ma być ogrodzenie (http://www.ogrodzeniabudowlane.com/oferta/opelne.html). Nie chcielibyśmy przecież być zmuszeni do zmieniania gotowego płotu, jakiego wykonanie było dla nas czasochłonne.

Tags: projektowanie, dom, budowa, architekt, otoczenie, wykończenie, przęsła