Myśląc o swoim przyszłym domu dobrze powiększyć swoje horyzonty przez szukanie inspiracji oraz nowych dróg…

Posted on 11/10/2017 1:05pm

Budowanie własnej przestrzeni, w jakiej człowiek czuje się dobrze i nie traci pewności siebie, ponieważ zna to, co go otacza, jest swoistego rodzaju procesem, jaki rodzi się w sercu, a później dostaje się do rozumu, gdzie przechodzi gruntowne etapy szykujące dany projekt do finalnego utworzenia. Architektura i budownictwo to dziedziny łączące w sobie technikę oraz rozlegle rozumiany design. Połączenie technologii i sztuki nie jest najłatwiejsze, bo z takiego miksu może wyjść coś dziwnego, ale dla prawdziwych fachowców to nic trudnego.

dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
BXBstudio (http://budoskop.pl/aktualnosci-architekci/art,62,bxbstudio-boguslaw-barnas-na-liscie-20-najlepszych-pracowni-projektowych-swiata-.html) oferuje swoje działania scalając obydwa nadmienione elementy. Dobry gust, poczucie estetyki, umiaru oraz wyznaczenie przestrzeni do nieskrępowanego wyrażenia ekspresji artystycznej mogą spotkać się w każdym kreowanym wnętrzu. Mnogość pomysłów pomaga w budowaniu nowych miejsc i tworzeniu czegoś, co ma nie tylko być użyteczne na co dzień, lecz również zadziwiać i być źródłem nowej energii.

Użytkowość miejsc takich jak mieszkania (dodatkowe informacje) mieszkalne, biblioteki, centra handlowe to coś oczywistego, jednakże dopiero, kiedy połączy się ją z wyszukanym designerskim spojrzeniem, można mówić o przestrzeniach oryginalnych i… żywych. Z jakiego względu? Budownictwo - nasza strona - ma służyć ludziom, którzy z natury swojej rozwijają się. Kiedy poszczególne miejsca, pozornie skonstruowane z betonu, szkła, metalu zyskują barw, form i stają się miejscem twórczej pracy człowieka, to zaczynają żyć, nie są już martwe, a zaczynają przysługiwać się konkretnym celom, określonym ludziom. Wymagania aktualnego rynku sprawiają, iż zajęcie się wyłącznie architekturą jest niewystarczające.Potrzeba zdecydowanie więcej. Budownictwo to szerokie możliwości, bowiem otwiera drzwi utworzonym projektom i daje początek nowym budowlom. Jednak dopiero złączenie architektury, budownictwa i designu może tworzyć coś o wiele większego aniżeli znane i nudne obiekty. Dom zaprojektowany, zbudowany i wykończony z pasją nie jest już miejscem takim jak każde inne, a staje się charakterystycznym ośrodkiem życia konkretnej grupy ludzi. Dobrze zauważyć jeszcze raz, iż budownictwo jest sztuką, jakiej realizacji podejmuje się BXBstudio.

Tags: design, budownictwo, elementy