Minusy i zalety aranżacji kuchni z wyspą. Nowoczesne trendy w aranżacji mieszkań

Posted on 03/01/2018 12:24pm

Wyspy w kuchni są całkiem modnym i funkcjonalnym trendem w aranżacji kuchni. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w naszej kuchni, przemyślmy atuty i minusy tego pomysłu. Postarajmy się w prostym programie graficznym zaaranżować w ten sposób naszą kuchnię. Dobrze rozpocząć od tego, iż kuchnie z wyspą są niebywale nowoczesne i gwarantują świetny efekt. Są charakterystycznym elementem ogromnej ilości nowatorskich kuchni.

aranżacja kuchni
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Chociaż kuchnia z wyspą będzie dobrze wyglądać raczej w dużym wnętrzu, mała kuchnia w bloku może nie udźwignąć ciężaru, bowiem wyspa – choć jest zwykle całkiem funkcjonalna - zabiera całkiem sporo miejsca. Ale możemy takim sposobem zaplanować również małe metraże, żeby znalazło się miejsce na wszystko, a przy tym aby nie zamienić kuchni w pomieszczenie, w jakim może przebywać w jednym czasie właściwie tylko jedna osoba. To naturalne, że wyspa i jej cztery strony zachęcają do rodzinnego kucharzenia.

kuchnia - oferta - z wyspą daje nam dodatkowe powierzchnie na szafki i blat roboczy - szuflady także zdadzą egzamin, lecz jedynie gdy mamy wystarczająco dużo miejsca. Za sprawą wyspy możemy lepiej rozstawić codziennie używane urządzenia AGD i nie umieszczać np. zlewu obok płyty elektrycznej. Z tego powodu, że do nowatorskiego meblowania wnętrz wchodzi trend otwierania przestrzeni, bogartkuchnie.pl/ z wyspą z widokiem na salon pomagają optycznie oddzielić przestrzeń kuchenną od pozostałej części, a gotując posiłek na wyspie mamy kontakt z osobami będącymi w salonie.Jeśli mówimy o wadach takiego rozwiązania, spory wpływ ma ogólna organizacja mieszkania. I kluczowa kwestia - wentylacja. Szalenie ważne jest to, aby wentylacja w pomieszczeniu była sprawna, bo gdy jest inaczej aromaty rozprzestrzeniają się po naszym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może mieć problem z wilgocią także przez uszczelnione, plastikowe okna. Kolejna istotna kwestia to zestawienie mebli – tego typu kuchnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia, ale musi być spójna z salonem, komponować się z jadalnią albo innym pomieszczeniem, z jakim jest w bliskim sąsiedztwie. Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie wielu zwolenników, dlatego że rozwiązanie jest nowatorskie i bardzo komfortowe.

Tags: Blaty kuchenne, rozwiązania, Wyspy kuchenne