Mieszkania w największych miastach

Posted on 18/08/2017 9:41am

Od pewnego czasu obserwujemy krach na rynku domów jednorodzinnych. Słaby popyt na tego typu obiekty wpłynął na inwestycje w luksusowe budownictwo. W wielkich miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i warszawski wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów popularne są też przestronne lokale w odremontowanych kamienicach. Ich ceny, podobnie jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za m2.

Nowe inwestycje wyrastają często w samych centrach metropolii, co jest bardzo cenione ze względu na dobry dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Oprócz tego firmy deweloperskie starają się lokować inwestycje w bliskości dużej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń szczęśliwie odeszły w przeszłość.Kraków
Apartament Maria oferuje w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Osiedla wyrastają także na dalekich rogatkach miasta. W mieście stołecznym za luksusowe mieszkanie trzeba wyłożyć najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Cztery kąty w stuletnich odnowionych kamienicach można znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za m2 bywają wyższe, niż 20 tysięcy złotych.

W innych regionach Polski można znaleźć tańsze apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym luksusowe lokale powstają często na obrzeżach, w okolicy terenów zielonych. Ceny potrafią być tu nawet 2-krotnie mniejsze, niż w Warszawie. Można zwyczajnie wpisać w wyszukiwarkę "Apartament Ósemka", aby się o tym przekonać.

Inaczej przedstawia się Kraków Apartamenty w tym obleganym przez turystów mieście są tylko odrobinę mniej drogie niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy "zakopane centrum nocleg". Ceny oscylują w okolicach pięciu-sześciu milionów złotych. Mieszkania w tej kolebce polskości bardzo upodobali sobie cudzoziemcy.

Tags: mieszkanie, Sky Tower