Mieszkańcy domków jednorodzinnych zwykle mają kłopoty z pobieraniem wody - należy zaradzić temu dzięki odpowiedniemu przyrządowi

Posted on 05/01/2018 11:24am

W XXI wieku ciężko sobie przedstawić, by w domu nie było wody. Nawet takie budynki, które wybudowane są daleko za lasem często posiadają poprowadzone rury aż do studni.


podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
W ten sposób w kranie bez kłopotów pojawia się woda.


W domach wolnostojących często zakłada się pompy, żeby dało się ciągnąć wodę. Dom musi przecież w jakiś sposób ciągnąć ją ze studni albo z wodociągów. Źródło pochodzenia nie ma większego znaczenia. Chodzi o to, że pompa, która włącza się zawsze, zepsuje się przez to nazbyt szybko. Jeżeli w domu mieszka przynajmniej kilka osób i pompa załączałaby się przy każdorazowym odkręceniu kurka, to jej długość funkcjonowania o sporo się zmniejszy. Z tego powodu niezbędne wydaje się być jeszcze jedno urządzenie, które wesprze działanie pompy. Jest to hydrofor. Jego praca polega na tym, że wypycha on wodę do rur, kiedy pompa nie pracuje. Hydrofor jest również niekiedy nazywany przyrządem wodno-powietrznym. Wynika to z tego, że w zbiorniku znajduje się woda i poduszka sprężonego powietrza. Kiedy do hydroforu nalewa się większa ilość wody, powietrze ściska się. Następnie dąży ono do ponownego rozprężenia. Więc, gdy wentyle z drugiej strony otworzą się, woda jest wypychana pod ciśnieniem. Tak właśnie leci do kranu. Nie musi się wtedy załączać pompa, a to przedłuża jej życie.


Hydrofory są niebywale potrzebne w każdym domu jednorodzinnym, ale również w ogromnych Przedsiębiorstwach, gdzie zapotrzebowanie na wodę jest wielkie.

Tags: Przedsiębiorstwa, sposób, zakład