Masz w planie zakup mieszkania? Z pewnością przyda ci się kredyt

Posted on 05/12/2017 8:04pm

Każdy ma marzenia o swoim kącie, najlepiej o mieszkaniu, które będzie mógł urządzić i umeblować tak, jak zawsze pragnął. Wynajmowanie lokum bowiem jest powiązane z koniecznością zaakceptowania warunków, które w nim panują, a mieszkając u rodziców również nie mamy zbyt wielkich możliwości, szczególnie gdy dysponujemy wyłącznie jednym pokojem. Dopiero swoje mieszkanie daje nam szerokie spektrum działania, ale należy je najpierw kupić. Odłożenie gotówki zajmuje lata, toteż najlepszą pomocą są kredyty na mieszkanie.
Jak się o nie ubiegać, aby już wkrótce mieszkać u siebie?
Zakup mieszkania od dewelopera
Source: http://www.marigoldgarden.pl/
Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie mieszkania, jakie nam się spodoba, a później – właściwej oferty kredytu. Na rynku działa tak wiele instytucji finansowych, iż z pewnością trafimy na taką, jaka zaoferuje nam stosowne warunki. Wystarczy mieć odrobinę czasu i rozpocząć poszukiwania, by za bardzo z tym nie zwlekać. Czytaj też pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw.html).Po wyborze konkretnego banku, musimy iść do niego wraz z przedwstępną umową na mieszkanie (skup mieszkań w Szczecinie:sprawdź przykłady), by złożyć odpowiedni wniosek. Dobrze też zawczasu załatwić wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki temu przyspieszymy wszystkie działania, zwłaszcza, że na decyzję kredytową również czeka się parę tygodni. Jakie dokumenty w związku z tym są potrzebne? Z pewnością zaświadczenie o obecnym zatrudnieniu oraz osiąganych zarobkach, ostatnie zeznania podatkowe oraz wyciągi z banku, jak również dokumenty tożsamości. Jeśli ubiegamy się o mieszkanie z programu MDM, trzeba też zabrać skrócony odpis aktu małżeństwa.
Zawsze można donieść dokumenty, których nie uda nam się doręczyć za pierwszym razem, ale lepiej jest to zrobić od razu. Gdy dostaniemy pozytywną decyzję, a tym samym pobierzemy kredyt, musimy już wyłącznie wybrać się do notariusza, aby podpisać ostateczną umowę o zakupie mieszkania. Chociaż starania się o kredyt mieszkaniowy nie jest tym samym co ekspresowa pożyczka na urlop, to z tym wyzwaniem również z pewnością sobie damy radę.

Będąc zorientowanym, czego się spodziewać, łatwiej nam będzie zrealizować wszelkie formalności i już niedługo będziemy mieszkać we własnym gniazdku. Nie zapominajmy o szczegółowym czytaniu warunków umowy i skrupulatnie przemyślmy, na jakie raty miesięczne możemy sobie pozwolić, a wszystko pójdzie po naszej myśli.

Tags: dokumenty, bank, rata, domu