Kto zdoła wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz jakie warunki musi się spełniać?

Posted on 05/12/2017 8:04pm

Nabycie osobistego mieszkania z pewnością jest ogromnie wysokim wydatkiem, bo nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wysokimi kosztami. Mało kto jest w stanie sam nabywać mieszkanie za osobiste, zaoszczędzone pieniądze, wskutek tego większość ludzi decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej chcą mieć własne mieszkanie, w szczególności jeżeli planują założyć rodzinę, nierzadko szukają pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania oraz okazuje się, iż taką pomoc mogą oni dostać, gdyż to właśnie do takich ludzi zwracany jest program „Mieszkania dla młodych” (przeczytaj więcej).

Mieszkania dla młodych to program kierowany do osób, które po raz pierwszy chcą nabyć własne mieszkanie - skup nieruchomości w Szczecinie-odkryj więcej -. Żeby wziąć udział w tym programie nie można posiadać już własnego mieszkania, też w przeszłości. Prócz tego nie można również przekroczyć wieku 35 lat (w wypadku małżeństw bierze się pod uwagę wiek młodszego małżonka). W warunkach, które jeszcze trzeba spełnić znajduje się też zapis o tym, że trzeba wziąć kredyt na przynajmniej 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.Nowoczesne mieszkanie
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o dofinansowanie które można dostać, to jest parę typów dotacji, jakie wolno pozyskać z programu mieszkania dla młodych. Między innymi wolno uzyskać dotację do 50metrów kwadratowych bądź również 10 procent dopłaty dla ludzi samotnych albo dla młodych małżeństw, jakie nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają za to liczyć na 15 procent dopłaty. Do tego osoby, które zaczynają budowę osobistego mieszkania bądź domu jednorodzinnego zdołają także uzyskać częściowy zwrot za zużytkowane materiały budowlane, co z pewnością także jest niesłychanie znacznym atutem.

Wiemy już do kogo zwracany jest ten program, oraz także jakie warunki należy spełniać, by z niego skorzystać. A jak można ubiegać się o takie dofinansowanie? Z pewnością wypada starać się o kredyt z banku, który bierze udział w tym programie. Trzeba też przynieść specjalny wniosek z prośbą o przyznanie środków do wkładu własnego, w jakim trzeba umieścić parę znaczących oświadczeń, w tym także mówiących o tym, że nie posiada się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak na przykład mieszkanie bądź dom jednorodzinny.

Tags: dom, mieszkanie, kawalerka, dotacja, dopłata