Klimatyzatory przenośne i stacjonarne

Posted on 18/08/2017 9:42am

Klimatyzator monoblokowy
Pomimo iż jesteśmy w klimacie umiarkowanym, gorące lato czy mroźna zima nie jest dla nas czymś niezwykłym. Określanie klimatyzatorów niepozornymi urządzeniami o ogromnych możliwościach nie jest zatem przesadą. Obecnie, nikt z nas nie wyobraża sobie modernistycznego biura pozbawionego klimatyzacji. Odpowiednio dobrana temperatura jest kluczowa do zapewnienia komfortu osób przebywających w pomieszczeniu, klientów, a także prestiżu miejsca.

Ewolucja klimatyzacji
Pierwsze klimatyzatory można jeszcze znaleźć w starych budowlach, wyglądają one jak szare kwadraty zamocowane przy oknach, na zewnątrz elewacji. W związku z hałasem jaki emitowały zastępowano je cichszymi oraz bardziej nowoczesnymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odseparowaną jednostką o najgłośniejszej pracy.

Jaką klimatyzację wybrać?
Klimatyzatory dzielimy ze względu na tryb pracy, tryb montażu lub mobilność. Podział ze względu na tryb pracy rozróżnia klimatyzatory tylko o funkcji schładzania lub takie, które chłodzą i grzeją jednocześnie. Następny podział ze względu na tryb montażu wyróżnia klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe oraz podstropowe. Ostatni i zarazem najbardziej znany podział zależy od mobilności klimatyzatora - https://www.klimatop.pl/klimatyzatory-przenosne,84.html.

Do jakich pomieszczeń przydadzą się klimatyzatory przenośne?
Klimatyzatory przenośne są bardzo popularne i dostępne nawet w zwykłych supermarketach. Posiadają koła, dzięki czemu można je z łatwością przesunąć do pomieszczenia, które ma być schłodzone lub ogrzane. Są popularne w mniejszych lokalach, sklepikach czy niewielkich punktach gastronomicznych. Skutecznie wychłodzą niewielkie pomieszczenie. Ich podstawową wadą jest głośna praca, oraz mała wydajność chłodzenia.

Klimatyzacja stacjonarna – plusy i minusy.
Przeciwieństwem klimatyzacji przenośnej są klimatyzatory stacjonarne. Mogą zostać wbudowane w ściany, podłogę czy w sufit. Wybór uzależniony jest od zasobności naszego portfela, bowiem im bardziej ukryta i rozbudowana klimatyzacja, tym więcej będzie nas kosztować jej podłączenie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że będzie nam znacznie dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest bardziej wydajna. Klimatyzatory stacjonarne są znakomitym rozwiązaniem dla większych pomieszczeń - biur, galerii handlowych, urzędów, restauracji czy mieszkań.

Wybór typu klimatyzatora nie jest łatwa i uzależniona jest od wielkości pomieszczenia klimatyzowanego i funkcji jaką pełni. Modernistyczne lokale czy mieszkania wyposażone są w klimatyzację stacjonarną, która bez względu na pogodę utrzyma prawidłowy komfort cieplny pomieszczenia - moje źródła o firmie Klimatop. Wybierając klimatyzację nie powinniśmy oszczędzać, bowiem jest to inwestycja, która z czasem na pewno zaprocentuje, chociażby w postaci klientów i kontrahentów odwiedzających nasze biura czy lokale.

Tags: zima, temperatura, inwestycja, AGD, klimatyzacja, klimatyzatory, pomieszczenia