Jakimi sposobami da się dzisiaj finansować zakup lokalu mieszkalnego, plusy używanych i nowych mieszkań.

Posted on 06/12/2017 9:06pm

Zakup mieszkania to bardzo duże wyzwanie dla prawie każdej rodziny. Szczególnie ze względów finansowych, bo w naszym kraju proporcje dochodów do cen nieruchomości zostają daleko za zachodnią Europą. Tak naprawdę niewiele rodzin może pozwolić sobie na taki zakup za oszczędzone środki, przeważnie konieczne jest wzięcie mniejszego lub większego kredytu.
Jeśli brać pod uwagę sprzedaż mieszkań Rzeszów przedstawia dobrą propozycję, zobacz!

nowe mieszkania na sprzedaż
Author: Matt Buck
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno możliwości w tym względzie były naprawdę duże, obecnie polityka udzielania kredytów znacznie została zaostrzona. Z powodu różnych zawirowań na rynkach finansowych praktycznie zupełnie zostały wykluczone z rynku produkty w walutach, a tradycyjne dużo trudniej jest dostać, niż jeszcze kilka lat wcześniej. W zamierzeniu ma to ochronić osoby biorące taki kredyt przed problemami ze spłacanie, jednak w rzeczywistości odcięło to sporą ilość klientów od szans na zakup mieszkania w takiej formie. W szczególności dużym problemem w chwili obecnej jest konieczność posiadania odpowiedniego wkładu własnego, przy większych mieszkaniach będzie to nawet suma stu tysięcy złotych. Jeżeli ktoś zdobędzie możliwość finansowania kupna swojego mieszkania (warzymice mieszkania), to zostaje mu wyszukanie odpowiedniego lokalu. Tu do wyboru będzie miał dwie możliwości, czyli mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym. Całkiem nowe mieszkania na sprzedaż oferowane są przez wielu deweloperów, i są rozłożone po kilku różnych dzielnicach.puste mieszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach takie mieszkania są położone na osiedlach zupełnie nowych, dopiero do powstających, więc w czasie wyboru trzeba mieć na uwadze to, że infrastruktura może tam powstawać jeszcze przez dłuższy okres czasu. Może brakować na przykład szkół, przedszkoli czy przychodni, i będzie trzeba niekiedy spory kawałek dojeżdżać. Jeśli chodzi o mieszkania używane tego typu problemu nie powinno być. Jeżeli zlokalizowane one będą na jakimś starszym osiedlu, to tam najczęściej wszystko, co konieczne już dawno wybudowano. W razie czego można lepiej sprawdzić okolicę, żeby po zakupie wymarzonego mieszkania nie marudzić, że czegoś w okolicy nie ma.

Tags: nieruchomości, zakup, infrastruktura, klienci, rynk pierwotny