Jakie dokładnie zalety i wady może mieć zakup mieszkania od firmy deweloperskiej i na rynku wtórnym.

Posted on 23/11/2017 7:12am

Kupno mieszkania to dla wielu osób istotna życiowa decyzja. Większość z nas zakupu tego typu dokona tylko jeden raz, a jest także niemała ilość osób, jacy nigdy koniecznością takiej decyzji nie staną. Osoby, jakie będą szukać dla siebie mieszkania mają dwie możliwości do wyboru, a każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Pierwszą opcją będzie zakup na rynku wtórnym, cały czas pojawiają się oferty sprzedaży takich mieszkań. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że często są one gotowe do zamieszkania od razu, co najwyżej ze zrobieniem niewielkich remontów.


zobacz deweloperów we Wrocławiu
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com
Przez to odpada konieczność wykańczania mieszkania i kosztów z tym związanych. Niekiedy bez większych prac może się nie obejść, ale to z kolei będzie rekompensować niższa cena zakupu. Z kolei do wad kupowania mieszkań używanych zaliczyć można to, że jeśli nie będzie się chciało robić całościowego remontu, to skazanym się jest na to, co ktoś wcześniej wymyślił. Poza tym mieszkania używane często mogą mieć jakąś ilość lat, więc to także trzeba mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji.

Rynek nieruchomości Wrocław proponuje również kolejny rodzaj lokali mieszkaniowych, czyli nowe, prosto od firmy deweloperskiej (polecam stronę). Propozycja mieszkań na rynku pierwotnym także jest całkiem spora, bo bez przerwy rozpoczynane są kolejne inwestycje. Analogicznie, jak używane mieszkania, zakup nowych mieszkań będzie miał sporo zalet. Mieszkanie, jakie się dostanie, będzie przede wszystkim nowe, dzięki czemu wszystkie występujące w czasie mieszkania usterki przez parę lat
mieszkanie
Author: Living Rooms London
Source: http://www.flickr.com
będą usuwane na gwarancji.


Czasami w czasie budowy da się zmieniać układ mieszkania (więcej szczegółów), tak więc można je dostosować do wymagań i urządzić właśnie tak, jak będzie się chciało, bez patrzenia na pomysły innych. W związku z tym że ofert takich mieszkań jest całkiem sporo i deweloperzy we wrocławiu walczą o klientów dokładając różne bonusy, to niekiedy można wynegocjować miejsce na parkingu albo wysoki upust. Plusem mieszkań nowych będzie także możliwość wybrania lokalizacji, a nie bycia skazanym na to, co będzie się pojawiać w sprzedaży.

Tags: mieszkanie, gwarancja, deweloper, sprzedaż