Jak wybierać biurko? Na które kwestie zwracać uwagę? Co jest istotne?

Posted on 28/07/2017 12:57pm

Jak najbardziej korzystnie dobrać biurko dla dziecka, ucznia czy osoby dorosłej? Na które kwestie zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne, żeby zakupione biurko faktycznie spełniało swoje zadania?
biurko
Source: pixabay.com
Jak zakupujemy biurko warto zwrócić uwagę na wymiary. Standardowe wymiary prostokątnego blatu to 80-90 centymetrów głębokości i sto dwadzieścia-sto sześćdziesiąt szerokości. Wysokość to siedemdziesiąt dwa-siedemdziesiąt pięć centymetrów dla osoby, która ma przeciętny wzrost, jednakże dla wysokich osób najlepsza wysokość to osiemdziesiąt, a czasem i 85 (zerknij tu (zerknij tu)). Pod biurkiem najlepiej zostawić wolną przestrzeń na nogi. Najlepiej jak ma szerokość min. 70 cm oraz głębokość sześćdziesiąt centymetrów.Odległość między blatem biurka a wysokością siedziska musi wynosić około 25 cm. W tym względzie bardzo dobrym rozwiązaniem są biurka na wymiar, jakie perfekcyjnie wpasują się w obszar każdego miejsca. Do wielu miejsc tego typu biurko będzie wpasowane najbardziej korzystnie (przykład (przykład)). Zupełnie sprawa jest z biurkiem dla dziecka, ponieważ jak najbardziej zupełnie inne będą jego wymiary. Najczęściej pierwsze biurko zakupuje się wtedy, kiedy dziecko idzie do szkoły. Ma ono w takiej sytuacji około sześciu lat i przeciętnie 115-125 cm wzrostu.


Takie biurka dla pierwszoklasisty muszą mieć 55 cm wysokości. Tego rodzaju biurko nie musi być jednakże duże, gdyż wystarczy blat, który będzie głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Takie biurko będzie służyć głównie do pisania i rysowania, lecz dobrze jak będzie posiadać także regulację. Najbardziej istotne jest jednak to, aby takie biurko było jak najbardziej dopasowane do użytkownika, więc nie warto kierować się standardowymi wymiarami. Najważniejsze, aby siedząc przy biurku przy prawidłowej postawie, kąt pomiędzy ramieniem a przedramieniem i kąt między podudziem a łydką były kątami prostymi.

Tags: biurko, blat