Jak poradzić sobie z upałem?

Posted on 29/12/2017 9:37am

klimatyzator
Author: FUJIAIRE
Source: FUJIAIRE
Lato w Polsce, a szczególnie dwa letnie miesiące roku – czerwiec i lipiec, to okres najgorszych upałów. Temperatury wtedy osiągają nawet trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją komfortową dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego kraju. Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa część mieszkańców decyduje się na podniesienie własnego komfortu życia w lecie, poprzez zamontowanie klimatyzatora we własnym mieszkaniu czy pracy.

Jakie klimatyzatory wybierają polscy przedsiębiorcy?Z najnowszych badań tendencji konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy kupują w okresie upalnym w klimatyzatory przenośne. Niniejszy wybór jest pewnie spowodowany mobilnością takich urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co przekłada się na łatwość ich przewozu i potencjalnego powtórnego montażu w nowym miejscu prowadzenia działalności. Wymagania należytego ochłodzenia miejsca w którym pracują pracownicy nakłada na szefostwo również kodeks pracy.

W jakie klimatyzatory inwestują osoby prywatne?Bogatsi Polacy, mieszkający głównie większe miasta montują w swoich mieszkaniach głównie klimatyzatory stacjonarne. Wybór ten jest oczywisty, z powodu na zdecydowanie wyższą sprawność tych klimatyzatorów w konfrontacji z przenośnymi. Kolejnym ich atutem jest, w przeliczeniu rocznym, niższe zużycie prądu i niższą awaryjność, niż niedrogich klimatyzatorów przenośnych. Często również możemy znaleźć propozycje sprzedaży nowych mieszkań, w których takie klimatyzatory są już preinstalowane. Zamożniejsi klienci nieruchomości zwracają uwagę na takie niestandardowe wygody.

Wybierz optymalny klimatyzator dla siebiePrzed wyborem klimatyzatora do swojego domu lub pracy, należy przede wszystkim sprawdzić jego tabliczkę znamionową. Tam zawarte są informacje o energii elektrycznej, jaką urządzenie czerpie z sieci. W ten sposób możemy szybko obliczyć średnie potencjalne zużycie prądu i zdecydować się na zakup klimatyzatora droższego, ale w perspektywie kolejnych lat bardziej energooszczędnego. Pierwszeństwo w oszczędzaniu energii wiodą klimatyzatory kasetonowe, konstruowane w klasie energetycznej A. Taki klimatyzator kasetonowy jest również wszechstronny, gdyż dzięki technologii inwertera, posiada zarówno funkcję grzania i chłodzenia.W końcowym rozrachunku, wybór klimatyzatora będzie także zależał od przestrzeni którą chcemy ochłodzić lub ogrzać, i od budżetu, jakim dysponujemy. Zachęcam jednakże wszystkich do szerokiego zbadania tematu przed podjęciem decyzji.

Tags: nieruchomości, Klimatyzator