Decyzja wiodąca do własnego domu

Posted on 11/10/2017 1:43pm

Coraz więcej ludzi lubi mieszkanie w domu. Daje to poczucie komfortu oraz jest bardziej prywatne niż życie na osiedlu. Często jedynym zmartwieniem są nakłady pieniężne.
Współcześnie kłopot kosztów budowy może mieć już istotną rolę. Jeżeli poświęcimy czas na przeanalizowanie projektów tanich budynków zostaniemy mile zadziwieni. Zbudowanie nisko nakładowego domu ma być w kwocie zbliżone do zakupu mieszkania. Jak to uczynić nasuwa się pytanie. Nie trzeba ograniczać się do niewielkich powierzchni. Istotne jest aby skupić się na prostej bryle i dwuspadowym dachu. Nie należy projektować zbędne elementy, które mogą generować nadprogramowe koszty. Projekty tanich domów określa nie tworzenie ekstra kosztów. Sprawdź jakie ceny mają projekty tanich domów (idź do serwisu) Nie świadczy to, że wszystkie tanie domy to sześciany. Wystarczy przejrzeć kilka planów i na pewno będziemy niespodziewanie zdziwieni. Bryła na kształcicie czworokąta wraz z ciekawymi pomysłami, które nie generują dużych kosztów może przypaść do gustu inwestorom.


dom - wyobrażenie
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
dom - odbitka
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
Przy budowie tego typu domów stosuje się współczesne rozwiązania technologiczne. Niedrogie mieszkania (link do strony) to jednocześnie małe koszty budowy, i także niskie rachunki użytkowania domu. Projekty tanich domów nie zawierają balkonów przez mostki termiczne. Są również niepowtarzalne rozwiązania, aby przez dach traciło się jak najmniej energii. Stosuje się też spore okna, aby jak najwięcej promieni wchodziło do mieszkania. Istotne są kierunki świata, żeby jak najdłużej wykorzystać słońce. Tego typu domy to również budynki dla rodzin wieloosobowych. Mieszkania te dzięki wykorzystanie każdej powierzchni są bardzo funkcjonalne. Choćby brak piwnicy nie stanowi kłopotu. Projekty tanich domów to często projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym. Koszt budowy powinien mieścić się do 300 tyś. zł.Wybierając dom w cenie mieszkania opłaca się zdecydować się na pomoc architekta. Z dużym stażem architekt, rzetelny kosztorys i wkrótce będzie można radować się własnym domem i zabawami na podwórku.


Tags: okna, dom, mieszkania, domu