Czy powinno się pertraktować cenę, wybierając mieszkania deweloperskie?

Posted on 02/01/2018 7:19am

Na rynku nieruchomości powstaje niemało atrakcyjnych inwestycji mieszkalnych, w związku z tym oferta nowych mieszkań gotowych do zakupu jest istotnie obszerna. Decydując się na nabycie nowego mieszkania deweloperskiego, możemy wręcz przebierać w różnych ofertach. Wyszukujesz mieszkania 2 bądź 3 pokojowego? A może ciekawi Cię pojemne i duże mieszkanie z balkonem oraz komórką lokatorską?

mieszkanie deweloperskie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
A może wolisz coś mniejszego, na przykład kawalerkę albo mieszkanie typu studio? Pragnąłbyś mieszkać na ładnym osiedlu, w okolicy zieleni i ślicznych parków oraz skwerów? A może bardziej odpowiada Ci apartament w centrum miasta? Niezależnie od tego, którego mieszkania poszukujemy - na pewno je odszukamy. (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/krakow/w-sprzedazy) Wielką różnorodnością charakteryzują się także ceny mieszkań. Mieszania deweloperskie możemy kupić za 200 tysięcy złotych (kawalerki, małe mieszkania dwupokojowe), oraz także za 300 lub nawet 500 tysięcy (mieszkania trzypokojowe, apartamenty itp). Rozmaitość cenowa jest istotnie ogromna. Nim przystąpimy do kupna mieszkania, naturalnie musimy ustalić osobisty budżet, dzięki temu będziemy poszukiwać mieszkania, na które na pewno nas stać. Niemniej jednak powinno się pamiętać o tym, że mieszkania (szerzej tutaj: https://www.archicom.pl/mieszkania-psie-pole) deweloperskie - polecamy zapoznać się z ofertą mieszkań, a dokładniej ich wartość możemy też negocjować. Jeśli więc zdołamy sobie zezwolić na mieszkanie za 200 tysięcy złotych, równie dobrze możemy oglądać mieszkania (sprawdź) za 250 tysięcy, albowiem może uda nam się zbić cenę.nowe mieszkanie
Source: pixabay.com
Wszelki deweloper spodziewa się tego, iż Konsument będzie pragnął negocjować cenę, wskutek tego nie bójmy się tego wykonywać. Wprost przeciwnie, starajmy się zbić z ceny. By odnieść sukces, pożądane byłoby poprawnie się do tego przygotować. Rozeznajmy się w cenach mieszkań w danej inwestycji, dowiedzmy się, jak sporym zaciekawieniem się one cieszą, wskażmy na potencjalne wady czy uciążliwości (brak windy, brak balkonu i tak dalej.). To wszystko zdoła wspomóc nam w zbiciu ceny. (https://www.lcc.pl/pl/przy-alejach/) Nikt przenigdy nie kupi mieszkania deweloperskiego za oferowaną przez dewelopera cenę, w związku z tym bądź pewny siebie i twardo negocjuj warunki nabycia mieszkania.

Tags: miasto, budżet, cena, oferty, negocjacje