Ściany wielowarstwowe - co wskazane jest o nich wiedzieć?

Posted on 06/12/2017 10:12am

Zanim zabierzesz się za zbudowanie domu, na pewno winieneś zaczerpnąć w tej dziedzinie jak najwięcej cennych i pożytecznych informacji dotyczących samej budowy, i także projektu domu czy też wyboru dobrych materiałów. Znaczącym fragmentem każdej budowy są między innymi ściany dwuwarstwowe, wskutek tego pożądane byłoby dowiedzieć się czym tak właściwie są ściany dwuwarstwowe i które parametry muszą je cechować.
murowana ściana
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com
Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch materiałów, które bezwarunkowo się od siebie różnią. Jednak ich połączenie ma doprowadzić do wybudowania energooszczędnego, ciepłego oraz mocnego domu. jeśli zależy nam na budowie domu energooszczędnego, to należy pamiętać o osiągnięciu stosownego współczynnika ciepła. Wolno to bez trudu zrobić, wykorzystując naturalnie ściany dwuwarstwowe. Tutaj nowości: murowanie ścian.Ściany tego typu wznoszone są przede wszystkim z pustaków i bloczków, wolno wykorzystać między innymi pustaki ceramiczne, bloczki stworzone z betonu komórkowe, co więcej do wznoszenia ścian dwuwarstwowych używa się również pustaków oraz bloczków keramzytobetonowych. Multum ludzi decyduje się także na użycie bloczków silikatowych, jakie charakteryzują się doskonałą wytrzymałością, solidnością oraz rozległą odpornością na wilgoć i pleśń.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego materiału, z pewnością powinniśmy zastanowić się nad jego zaletami i wadami. Używajmy także materiałów wyśmienitej jakości, takich, które ułatwią nam sprawne oraz rychłe murowanie ścian. Powinno się korzystać z ofert wyróżnianych oraz biegłych producentów, jacy cieszą się ogromnym zaufaniem w branży budowlanej. Zobacz tu: efektowne ściany - (kliknij https://jeger.pl/290-efekty-dekoracyjne-do-scian) dwuwarstwowe.


cegły
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Budowa domu jest wprawdzie kosztowną inwestycją, chociaż jest to inwestycja na nadzwyczaj długie lata, niekiedy nawet na cale życie. W związku z tym nie warto oszczędzać na materiałach i wybierać te najtańszych, w szczególności, że nierzadko bywa tak, iż w parze z małą ceną idzie też licha jakość.

Tags: ściany, wilgoć, jakość