Chcesz wybudować własny dom? Musisz zacząć od projektu!

Posted on 30/10/2017 10:23am

W współczesnych czasach niemalże każdy marzy o tym, aby mieć własny dom z ogródkiem. To marzenie aktualnie zwłaszcza wśród rodzin z małymi dziećmi - przecież nic tak dobrze nie wpływa na rozwój malucha jak możliwość spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu.


Jeśli zatem tylko masz możliwość zbudowania własnego domu (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-modulowe/), z pewnością nie możesz się wahać - szczególnie kiedy masz działkę do zagospodarowania. Jeżeli nie - zacznij się za jakąś rozglądać. To rewelacyjna inwestycja, której bez wątpliwości nigdy nie będziesz żałować.

Jeśli już zdecydowałeś się na budowanie własnego domu, musisz nastawić się, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planami. Niemalże każdy, kto stawiał kiedyś swój dom, na pewno wie doskonale, o czym mowa. Przy budowie domu spotka Cię sporo niespodzianek i nieoczekiwanych sytuacji, z którymi będziesz musiał sobie jakoś poradzić. Jedno jednakże jest praktycznie pewne - niewątpliwie wydasz o wiele więcej gotówki niż początkowo założyłeś. Budowanie domu to praktycznie worek bez dna, dlatego już na początek dobrze przemyśleć, na czym możesz oszczędzić bez zmniejszania jakości swojego domu. Więcej znajdziesz na stronie.


Plan piętra
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Jedną z rzeczy, na których możesz zaoszczędzić jest na przykład projekt domu. Oczywiście musisz go mieć - bez niego nie uzyskasz w ogóle pozwolenia na budowę. Możesz jednakże powierzyć zaprojektowanie swojego domu architektowi i zapłacić za to sporo pieniędzy, a możesz dla przykładu kupić gotowy projekt domu. Praktycznie każde biuro architektoniczne ma tego typu projekty w swojej ofercie, więc oczywiście uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego- sporo więcej zobaczysz na www. Oczywiście nie będziesz miał wówczas pewności, że Twój dom jest unikatowy, jakie to jednak tak naprawdę ma znaczenie? Dodatkowo gotowy projekt domu potrafi być nawet kilkakrotnie tańszy od projektu, który przygotuje specjalnie dla Ciebie architekt. To bez wątpliwości ogromna oszczędność, którą dobrze brać pod uwagę.

Jeśli tylko dobrze pomyślisz, wtedy znajdziesz więcej sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie stawiania domu. Takie pozornie niewielkie oszczędności potrafią zebrać się w całkiem niezłą sumę, którą możesz później przeznaczyć na przykład na zakup wyposażenia domu. W trakcie budowania swojego domu niemalże każda oszczędność jest na przysłowiową wagę złota.

Tags: inwestycja, architekt, pozwolenia