Apartamenty w największych miastach

Posted on 18/08/2017 9:42am

Od niedawna jesteśmy świadkami krachu na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Mały popyt na wille wpłynął na inwestycje w luksusowe budownictwo. W dużych miastach apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i stołeczny wieżowiec Złota 44. Oprócz apartamentów chętnie wybierane są także przepastne mieszkania w odrestaurowanych kamienicach. Ich wartości na rynku, podobnie jak apartamentów, zaczynają się od kilkunastu tysięcy za m2.Nowe inwestycje buduje się zazwyczaj w samych centrach metropolii, co jest mocno cenione za łatwy dojazd i bujną infrastrukturę. Dodatkowo inwestorzy starają się wznosić inwestycje w rejonie dużej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń na szczęście odeszły w niepamięć.

Kraków
Apartamenty zakopane wynajem (http://www.apart-center.pl/apartamenty-koscielisko.html) oferuje w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje wyrastają też na dalekich rogatkach metropolii. W stolicy za ekskluzywne mieszkanie trzeba wydać najwięcej w kraju – ceny przekraczają siedem milionów złotych. Lokum w starych odrestaurowanych kamienicach da się znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.

W innych obszarach kraju można znaleźć mniej drogie apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym luksusowe mieszkania są budowane często na obrzeżach, w okolicy dużej ilości zieleni. Ceny potrafią być tu nawet dwukrotnie niższe, aniżeli w stolicy. Można zwyczajnie wpisać w wyszukiwarkę "apartamenty", aby się o tym przekonać.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko trochę mniej drogie niż w stolicy co widać gdy wyszukamy "zakopane centrum nocleg". Ceny krążą w rejonie pięciu-sześciu milionów złotych. Apartamenty w tej kolebce polskości mocno chwalą sobie obcokrajowcy. Autor http://www.apart-center.pl/

Tags: mieszkanie, apartamenty, Sky Tower