6 zagadnień nt. ścieżki kariery

Posted on 05/12/2017 3:54pm

Gdy pojawiła się w Polsce moda na studia wyższe, w latach dziewięćdziesiątych, całkowicie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A to źle, bo dzisiaj brakuje takich fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez widoków na bardziej udane życie, którzy nierzadko uciekli do innych krajów, ażeby jakoś żyć, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci także wyjechali, ponieważ tam zarobią naprawdę lepiej.

Każdy kto był na Wyspach Brytyjskich to zarejestrował: wszędzie pełno naszych rodaków, choć w największej ilości przypadków można ich zobaczyć właśnie w okolicach remontów czy innych miejsc, w których niezbędni są fachowcy od budowlanej roboty. To oni właśnie maja największą szansę na zarobek, gdy wyjadą za granicę. Są oczywiście osoby, jakie zdobywają fajną pracę w biurze i tam konkretnie zarabiają, ale jakby porównać pracowników fizycznych do pracowników umysłowych proporcja niestety byłaby zauważalnie nierówna.

Drewno w zakładzie stolarskim
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Stolarz, jak niechybnie każdy doskonale wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- np. http://pomagier.eu/. Naturalnie w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia oraz doświadczenie. Niemniej istnieje mnóstwo firm, jakie wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a wykonaniem takich mebli nieraz zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga naturalnie więcej czasu i wysiłku niż wybór gotowego już kompletu mebli, niemniej jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalność, styl i także wyjątkowość. Wprawdzie meble wykonywane na zamówienie nierzadko są również droższe od mebli gotowych, niemniej w tym wypadku z pewnością jest to wyśmienita inwestycja, w szczególności, że Klient może osobiście zdecydować, jak mają wyglądać zamówione przez niego meble. Czytaj więcej przykładowo http://pomagier.eu/montazmebli.html.

W sumie to zwyczajne, nasi rodacy są chwaleni za ciężką pracę, mówi się o nas, jako o dobrych pracownikach, którzy są w stanie robić wiele rzeczy, mówi się o nas, iż znamy się na rzeczy i potrafimy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wspomniane też negatywy, na przykład, picie alkoholu, ale nie mają one szans w zestawieniu z plusami, które oferują polscy pracownicy. Ostatnio zaczyna się trochę zmieniać też w Polsce. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy zanim wybiorą odpowiednie studia, bo w mediach słychać co chwila, że po studiach nic nie jest zapewnione, iż panuje bezrobocie i korzystniej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie daje. Nawet premier Polski powiedział, że „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Tags: moda, pieniądze, Polacy, papier, studia, premier